10 KASIM ANMA PROGRAMI

Türkiye Cumhuriyeti´nin Kurucusu, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN aramızdan ayrılışının 80. Yılı anma programı okulumuzda yapıldı.

   Türkiye Cumhuriyeti´nin Kurucusu, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN aramızdan ayrılışının 80. Yılı anma programı okulumuzda yapıldı.

    Okulumuz  Necip Fazıl Temel Lisesi Edebiyat öğretmenlerinden Gizem Kızıler ve Hatice Kürşat ‘ın  hazırladıkları 10 Kasım Atatürk’ü anma programı , 9 Kasım Cuma günü okulumuz bahçesinde gerçekleştirildi.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı´nın okunmasıyla başlayan program, okul müdürümüz Cevdet Alperen günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. Okulumuz öğrencilerinden Eyüphan Çam ve Aysu Topaloğlu  ‘’On Kasım’larda Yürümek’’  ,  Nurgül Zavrak  ‘’Mustafa Kemal’ler Tükenmez’’ şiirlerini seslendirdi.  Ulu Önder´in Hayatı ve Fikirleri  konusunda kısa bir söyleşi dinletisi yapıldı. Sonrasında  öğrencilerimizden Ahmet Yıldız Türk ulusunun büyük önderi ve Cumhuriyet’imizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü anmak için hazırladığı yazısını okundu.

    Anma programını okul idarecilerimiz, öğretmenlerimiz ,personellerimiz ve  öğrencilerimiz birlikte izlediler. Anma programı öğrencilerimizden Arif Hakan Şarklı’nın teşekkür konuşması ile son buldu.
 
457 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Takvim
Anlaşmalı Kırtasiye


Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.80906.8363
Euro7.57177.6021